Zdrowie

Synektik montuje pierwszy w Polsce system ZAP-X

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zakupił pierwszy w Polsce mikroakcelerator liniowy do radiochirurgii głowy, mózgu i szyi - ZAP-X. Niedawno został rozstrzygnięty przetarg. Kwota, która zostanie przeznaczona na zakup i montaż urządzenia, to 19,5 miliona zł. brutto.

Synektik montuje pierwszy w Polsce system ZAP-X


Szkolenie z mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa jest popularnym zabiegiem rewitalizującym skórę. Idealnie oddziaływuje na mikrokrążenie oraz pomaga pozbyć się zmarszczek mimicznych. Dodatkowo mezoterapia jest pomocna przy zmniejszonej gęstości skóry, opadających policzkach oraz szarej i odwodnionej cerze. Najczęściej stosowana jest u kobiet dojrzałych, ale z dobrodziejstw tego zabiegu korzystają również młodsze panie. Ze względu na dużą popularność tego zabiegu warto wprowadzić go do własnego gabinetu.

Szkolenie z mezoterapii igłowej


Jak menuboxy z trzciny cukrowej mogą pomóc Ci zwiększyć zainteresowanie Twoim lokalem?

Luzowanie restrykcji społecznych wiąże się z szeregiem możliwości - ponowne otwarcie ogródków restauracyjnych pozwala wrócić do dawnych aktywności. Branża gastronomiczna może na nowo działać. Jakich elementów wyposażenia nie może tam zabraknąć? Jak wykorzystać wyposażenie lokalu na swoją korzyść podczas promowania swojego lokalu gastronomicznego? Sprawdź poniżej i skorzystaj z tych porad! Jeśli Ty tego nie zrobisz, zrobi to Twoja konkurencja.

Jak menuboxy z trzciny cukrowej mogą pomóc Ci zwiększyć zainteresowanie Twoim lokalem?


Domowy plan treningowy, czyli jak skutecznie ćwiczyć

Nie każdy lubi ćwiczyć na siłowni. Do klubu fitness trzeba dojechać, a to wymaga zaangażowania i dobrej organizacji czasu. Dla tych osób, których doba jest na to za krótka, świetnym rozwiązaniem może być trening siłowy w zaciszu własnego domu. Dobrze ułożony plan treningowy w domu poprawi mobilność całego ciała, a w dalszej perspektywie czasu umożliwi przyrost masy mięśniowej. Efekty będą oczywiście zależały od ustalonych celów treningowych i poprawnie skonstruowanego planu treningowego. Trzeba mieć jednak świadomość, że przeprowadzony w domu trening siłowy, będzie skuteczny tylko przy zachowanej regularności. Efektywność treningu to konsekwencja systematycznie wykonywanego wzmożonego wysiłku. Plan ćwiczeń w domu powinien być dostosowany do naszych możliwości i posiadanego sprzętu.

Domowy plan treningowy, czyli jak skutecznie ćwiczyć


Jak poprawić jakość wody pitnej w gospodarstwie domowym?

Przez wiele lat woda kranowa w Polsce pozostawiała wiele do życzenia. Nie tylko nie zawsze była smaczna, ale też nie mogliśmy mieć pewności, czy jej picie bez przegotowania nam nie zaszkodzi.

Jak poprawić jakość wody pitnej w gospodarstwie domowym?


Do nauczycieli i dyrektorów szkół

Państwo polskie zaprzęgło Was do akcji szczepień dzieci szczepionką na Ċoviđ-➀➈. Akcja ta zdaniem wielu le­karzy polskich i zagranicznych, nie ma wiele wspólnego ze szczepieniami ochronnymi. Ma za to wszelkie cechy eksperymentu medycznego. W dodat­ku osoby poddawane szczepieniom nie mają wiedzy o tym, że biorą udział w eksperymencie medycznym.

Do nauczycieli i dyrektorów szkół


Sok z aronii, czyli zielona apteczka

Co otrzymamy z połączenia najlepszych właściwości czerwonego wina oraz zielonej herbaty? Sok z aronii! Ten niezwykły napój zyskał ogromną popularność dzięki sprawdzonym funkcjom zdrowotnym, łatwej dostępności, atrakcyjnej cenie, a także wyjątkowemu smakowi. Mieszanka tych cech sprawia, że jest to naturalne lekarstwo na dynamiczny tryb życia, ciągły pośpiech, stres oraz wzmocnienie odporności. Codzienny łyk witalności dla Ciebie i bliskich!

Sok z aronii, czyli zielona apteczka


Gdzie szukać fachowca, który wszyje esperal?

Na wszycie esperalu decyduje się coraz więcej osób i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nadużywanie alkoholu to bardzo powszechny problem w Polsce. Jednak nikt z nas nie jest w stanie przebrnąć samodzielnie przez zabieg, bo choć jest prosty, potrzeba umiejętności chirurgicznych. Dlatego koniecznie będzie znalezienie fachowca, który nam pomoże. Gdzie go jednak szukać? Gdzie rozejrzeć się za fachowcem od wszywek alkoholowych? Podpowiadamy!

Gdzie szukać fachowca, który wszyje esperal?


Orteza na nadgarstek i kciuk - jak wybrać

Orteza nadgarstka (inaczej stabilizator nadgarstka) to jeden z najczęściej używanych elementów wyposażenia medycznego we współczesnym świecie.

Orteza na nadgarstek i kciuk - jak wybrać


Ukąszenia kleszczy potrafią być niebezpieczne. Jak się przed nimi chronić.

Kleszcze to jedne z najbardziej niebezpiecznych pasożytów zagrażających ludziom i zwierzętom. Są one często lekceważone co ma brzemiennie skutki w przypadku zachorowania na choroby od kleszczowe. Kleszcz jest stawonogiem zaliczanym do gromady pajęczaków.

 

Ukąszenia kleszczy potrafią być niebezpieczne. Jak się przed nimi chronić.


Jak dbać o pamięć i koncentrację?

Dobra pamięć przydaje się zarówno w życiu codziennym, jak i podczas nauki nowych rzeczy. Niestety wiele osób skarży się na problemy z pamięcią i koncentracją. Sprawdź, jak zadbać o sprawność umysłu!

Jak dbać o pamięć i koncentrację?


Wszywka alkoholowa cennik i podstawowe informacje

Wiele osób rozważa zastosowanie wszywki alkoholowej. Lekarze często zalecają takie rozwiązanie jako broń w walce z chorobą alkoholową. Jak działa esperal po spożyciu alkoholu? Jak wygląda zabieg jego wszycia i na jaki wydatek trzeba się przygotować? O tym poniżej.

Wszywka alkoholowa cennik i podstawowe informacje


Siłownia dla początkujących. Na jakie odżywki i suplementy postawić?

Wiele osób zaczynających swoją przygodę z siłownią zastanawia się nad odpowiednią suplementacją, gdyż dobrze dobrane odżywki pozwalają znacząco zwiększyć wydolność i przyspieszają budowę masy mięśniowej bądź jeśli to jest celem naszych treningów - przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Różne odżywki mają rozmaite działanie, jednak na początku wystarczy kilka podstawowych suplementów, które pozwolą uzyskać lepsze efekty.

  1. Suplementy i odżywki dla początkujących
  2. Kreatyna - królowa suplementów
  3. HMB

Siłownia dla początkujących. Na jakie odżywki i suplementy postawić?


Jak walczyć z cholesterolem - sprawdzone sposoby

Nie należy lekceważyć podwyższonego cholesterolu, może to bowiem skutkować na inne aspekty Twojego życia.

Cholesterol jest substancją, która znajduje się w każdej z komórek ludzkiego organizmu. Używany jest przez ciało do produkcji hormonów oraz substancji, które odpowiadają za trawienie pokarmu. Cholesterol krąży także we krwi. Dzieli się go na dwa rodzaje: LDL oraz HDL.

Jak walczyć z cholesterolem - sprawdzone sposoby


Co zrobić, aby nie iść do szkoły?

Szkoła jest miejscem, które można zarówno uwielbiać jak i nienawidzić. Nie różni się ono pod wieloma względami od pracy, gdzie spędza się podobną ilość godzin, a ze względu na dojazdy również można utknąć w korkach. Nadmiar nauki, niechęć do tej placówki oświaty czy też do konkretnego przedmiotu może być powodem, dla którego pojawi się chęć opuszczenia jednego czy też kilku dni zajęć. Jak to zrobić według porady.org ?

Co zrobić, aby nie iść do szkoły?


Jak dbać o higienę jamy ustnej z aparatem ortodontycznym?

Rodzaje aparatów ortodontycznych, a różnice w dbaniu o higienę jamy ustnej

Jak dbać o higienę jamy ustnej z aparatem ortodontycznym?


Tabletki na odchudzanie - opinie metody odchudzania

Schudnięcie ze zbędnych kilogramów to wspaniałe postanowienie. Decyzja to początek wszelkich działań, również tych dotyczących naszego ciała, wyglądu i samopoczucia. Każdy chce dobrze wyglądać i dobrze się czuć, pytanie, jakie się tutaj rodzi brzmi, co robimy , aby tak właśnie było? czy nasze postanowienia pozostają jedynie w sferze marzeń i niesprecyzowanych planów, czy też przybierają realny kształt i zaczynają przejawiać się w widzialnych formach w rzeczywistości. Dla niektórych ludzi także tych borykających się z nadwagą, termin jutro, od jutra, jest tym zbawiennym wytłumaczeniem swojej pasywnej postawy. Jutro zacznę, dziś jeszcze dam sobie luz i to właśnie jutro staje się tym zawsze. Podjęcie decyzji musi być poparte działaniem. Jeśli chce schudnąć, muszę zacząć działać. Bez działania nie ma efektu.

 

 

Tabletki na odchudzanie - opinie metody odchudzania


Pomiar ciśnienia krwi – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Systematyczne mierzenie ciśnienia tętniczego krwi pomaga kontrolować swój stan zdrowia. Badanie można przeprowadzić samodzielnie, w domowych warunkach, używając wybranego modelu ciśnieniomierza. Jak prawidłowo wykonać pomiar ciśnienia krwi i jak zinterpretować wynik? Co należy wiedzieć o obsłudze ciśnieniomierzy?

Pomiar ciśnienia krwi – wszystko, co powinieneś wiedzieć


Tabletki na odchudzanie - co warto wiedzieć?

Wakacje tuż, tuż. Jako, że lato, kojarzy nam się ze spędzaniem czasu nad wodą, kąpielami, plażowaniem, a przede wszystkim z rozbieraniem się publicznie i pokazywaniem naszego ciała obcym ludziom, chcemy, aby się ono jak najlepiej prezentowało. Zatem, gdy tylko robi się wiosna, dni robią się dłuższe, a ciepło na dworze zachęca do biegania bierzemy się za pracę nad naszą sylwetką. W tym roku jako, że pandemia uniemożliwiła uczęszczanie na zajęcia fitness, siłownie zostały zamknięte, a baseny wyłączone z użytku, u większości osób stawanie na wagę było przygnębiające. Kilogramy wzrastały i wzrastały. A my mimo, że chcieliśmy coś z nimi zrobić, to miejsca które nam to umożliwiały były niedostępne. Zatem osoby, które chciały szybko schudnąć szukały sposobów na to. Jako, że media społecznościowe są naszą główną atrakcją na co dzień na wielu stronach promowane są tabletki na odchudzanie przez sławne osoby. Ale czy takie sposoby są lepszą alternatywą zwykłej diety i czy każdy może je bez problemu stosować? Jest to dość kontrowersyjne pytanie.
 

Tabletki na odchudzanie - co warto wiedzieć?


Jak leczyć niskie libido?

 

Nie od dziś wiadomo, że libido jest bardzo złożonym procesem. Potrafi się on zmieniać w cyklu dobowym oraz miesięcznym. Jest on związany z gospodarką hormonalną, a jego krótkotrwały spadek jest zjawiskiem fizjologicznym. Prawda jest taka, że niskie libido może pojawić się u każdego. Najbardziej powinno nas martwić długotrwale obniżone libido, zwłaszcza wtedy, gdy nie przyjmujemy żadnych leków. Poniżej dowiesz się czym jest libido i jak je poprawić.

Jak leczyć niskie libido?


Gdy rezonans magnetyczny jest niezbędny

Czy w czasie konsultacji lekarskiej specjalista wspomniał o rezonansie magnetycznym. To obrazowe badanie zwykle zleca się w przypadku podejrzenia poważnej choroby. Kiedy trzeba wykonać rezonans magnetyczny i jak przebiega badanie?

Gdy rezonans magnetyczny jest niezbędny


Terapeuta zajęciowy – charakterystyka zawodu

Pojawia się coraz więcej zawodów specjalistycznych, których istnienie spowodowane jest zapotrzebowaniem społecznym i które są niezwykle ważne. Jednym z takich zawodów jest terapeuta zajęciowy, który pracuje z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie lub fizycznie (albo jedno i drugie).

Terapeuta zajęciowy – charakterystyka zawodu


Sensoryczna mata korekcyjna: w jakim wieku możesz ćwiczyć?

Przeznaczone dla dzieci sensoryczne maty korekcyjne to uniwersalne symulatory, których podstawowym zadaniem jest wzmocnienie mięśni i ścięgien, kształtowanie szkieletu, poprawienie krążenia krwi, a także stymulacja pracy różnych narządów i ich układów. Dziś wyjaśnimy, jakie są podstawowe cechy współczesnych mat do masażu,a także dzieciom w jakim wieku warto kupić taki produkt.

Sensoryczna mata korekcyjna: w jakim wieku możesz ćwiczyć?


Gdzie na masaż erotyczny w Warszawie?

Coraz więcej osób szuka atrakcyjnych miejsc, w których można odprężyć się, dać się ponieść zmysłowej rozkoszy zadbać o ciało. Tak jak wielkimi hitem są salony masażu erotycznego w Warszawie, tak też coraz częściej także w sypialniach sięgamy po techniki, które mają sprawić, że będzie przyjemnie, że damy się ponieść emocjom, a to może zmienić życie seksualne nawet w związku z długim stażem.

Gdzie na masaż erotyczny w Warszawie?


Czy serum do włosów naprawdę działa?

O tym, że włosy potrzebują szczególnej pielęgnacji latem wie każda dbająca o nie kobieta. Często zdarza się, że nawet najlepszy szampon i odżywka nie są w stanie odbudować struktury włosa. Wtedy do akcji wkracza serum do włosów. Czym jest ten kosmetyk i czy naprawdę działa?

Czy serum do włosów naprawdę działa?


Sposoby na koncentrację

Problemy z koncentracją

Kiedy masz problemy z koncentracją, może być trudno wiedzieć, jakie kroki podjąć dalej. Niektóre problemy można rozwiązać za jednym zamachem z niewielką pomocą przyjaciół: zmiana otoczenia, wymagające zajęcie, a może po prostu odpowiedni utwór muzyczny. Inne wymagają stałego zaangażowania w skupienie się na nawykach, które przynoszą korzyści na całe życie: praca nad nowym hobby, dołączenie do programu zajęć pozaszkolnych, czy nawet uprawianie jogi. W każdym razie, te wskazówki są warte sprawdzenia

Sposoby na koncentrację


Czy jesteś dobrym kandydatem do przeszczepu włosów w Turcji?

Jeśli rozważasz operację przeszczepu włosów w Turcji, możesz zastanawiać się, czy byłbyś dobrym kandydatem. W tym blogu omówimy sześć głównych czynników, które decydują o gotowości do zabiegu przeszczepu włosów.

Czy jesteś dobrym kandydatem do przeszczepu włosów w Turcji?