Motoryzacja

Wypożycz auto – zwiedzaj Gdańsk i okolice jeszcze wygodniej!

Gdańsk to magiczne miasto o bogatej historii. Na uwagę zasługują również jego wspaniałe okolice. Jeśli planujesz wyjazd właśnie w tym kierunku, pomyśl o wynajęciu auta!

 

Wypożycz auto – zwiedzaj Gdańsk i okolice jeszcze wygodniej!


Regeneracja turbosprężarek

Znaczenie turbosprężarek w samochodach jest bardzo istotne, bowiem turbina jest kluczowym dla działania podzespołem w obecnie używanym systemie doładowania jakim jest turbosprężarka. Sama regeneracja oznacza naprawę urządzenia przy wykorzystaniu nowych części, dzięki takiemu zastosowaniu po naprawie urządzenie wraca do właściciela pojazdu, który może cieszyć się z jego użytkowania przez wiele lat!

Regeneracja turbosprężarek


Do kiedy dziecko powinno podróżować w foteliku?

To, jak przewozić dziecko w foteliku jest odwieczną zmorą rodziców i przysparza wiele kłopotów. Na pytanie "kiedy zrezygnować z fotelika" niejednokrotnie trudno rodzicom odpowiedzieć jednoznacznie, zwłaszcza w przypadku nieco starszych pociech, które wydają się im już za duże, by jeździć w foteliku. Ile kosztuje dziecko w tym kontekście? To zależy jaki produkt wybierzemy. W obecnych czasach dostępnych modeli jest wiele, a foteliki dostosowywane są do wieku, wagi oraz wzrostu dziecka. Można więc znaleźć foteliki dla najmłodszych, które montowane są tyłem do kierunku jazdy, co zapewnia im większe bezpieczeństwo oraz te dla starszych, przeznaczone do jazdy przodem. Większość z nich ma też regulowane pasy, co zdecydowanie ułatwia rodzicom bezpieczny przewóz pociech. Należy podkreślić jednak, że fotelik zawsze musi być dostosowany do wagi i wzrostu dziecka, musi spełniać wymogi dyrektywy europejskiej (nie może być więc wykonany z podkładki, która jedynie sadza dziecko wyżej), powinien leżeć w samochodzie stabilnie i przede wszystkim, musi mieć wyregulowany pasy, które zabezpieczą dziecko przy ewentualnym zagrożeniu. Fotelik powinno się także wymieniać, zwłaszcza gdy dziecko szybko rośnie. Fotelik odpowiedni dla czterolatka będzie zdecydowanie za mały dla dziewięciolatka, więc podróż nie będzie dla niego wygodna, a fotelik nie będzie już ochraniał dziecka.

Do kiedy dziecko powinno podróżować w foteliku?


Pomoc drogowa - autolaweta

Żeby praca na budowie mogła funkcjonować sprawnie i bez żadnych zakłóceń, ale przede wszystkim bezpiecznie dla wszystkich osób tam przebywających, niezbędnym jest przestrzeganie podstawowych zasad BHP. Nie od dzisiaj wiadomo, że praca ta nie należy do najbezpieczniejszych, przez co kwestia dbałości o nasze zdrowie i życie, zdecydowanie wysuwa się tutaj na pierwszy plan.

Pomoc drogowa - autolaweta


Kosmetyki samochodowe – dlaczego warto w nie zainwestować i jakie wybrać?

Pielęgnacja auta jest równie ważna, co troszczenie się o jego stan techniczny. Wielu kierowców ogranicza się do rutynowej wizyty na myjni, wyrzucenia śmieci i odkurzenia kabiny od czasu do czasu. To jednak za mało. Systematyczna kosmetyka samochodu nie tylko zapewnia nienaganny wygląd, ale też konserwuje poszczególne elementy.

Kosmetyki samochodowe – dlaczego warto w nie zainwestować i jakie wybrać?


Kiedy jest idealny moment na zmianę opon z zimowych na letnie?

Wiosna coraz bliżej, a wraz z nią wielu kierowców stanie przed wyborem, zmieniać zimowe opony na letnie ogumienie czy jeszcze poczekać? Warunki atmosferyczne poza regionami południa Polski coraz bardziej skłaniają do wymiany opon w najbliższym czasie. Czym się kierować podczas wymiany opon? O tym poniżej.

Kiedy jest idealny moment na zmianę opon z zimowych na letnie?


Jak bezpiecznie jeździć z przyczepą?

Zdolność do ciągnięcia przyczepy to umiejętność prowadzenia, która jest niezwykle przydatna w różnych sytuacjach.

Jak bezpiecznie jeździć z przyczepą?


Jak powiększyć flotę samochodową w firmie?

Prowadzenie firmy transportowej albo jakiejkolwiek innej, w której niezbędne okazują się sprawne technicznie i komfortowe pojazdy, to nie lada wyzwanie. Konieczne jest przede wszystkim zadbanie o flotę samochodową oraz jej odpowiednie zarządzanie. Podstawową kwestią jest to, w jaki sposób zaopatrywać się w auta, które pomogą w realizacji codziennych zadań, a do tego nie narażą firmy na zbyt duże wydatki. Naszą odpowiedzią jest wynajem samochodów – opcja dla najbardziej wymagających przedsiębiorców, która cieszy się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem na całym świecie.

Jak powiększyć flotę samochodową w firmie?


Opony całoroczne, wady i zalety

W Polsce ze względu na dosyć wyraźne różnice atmosferyczne pomiędzy latem, a zimą większość kierowców decyduje się na wymianę opon dwa razy w roku. Jednak obecnie na rynku związanym z motoryzacją coraz częściej możemy spotkać opony całoroczne. Czy są one lepszym wyborem od zimowych i letnich opon? Jeżeli jesteś zainteresowany tą tematyką to serdecznie zapraszamy do lektury tego tekstu.

Opony całoroczne, wady i zalety