Medycyna

Tłumacz medyczny - kim jest i jak nim zostać?

Chyba każdy chciałby wykonywać prestiżową i dobrze płatną pracę. Jednym z zawodów, które warto wziąć pod uwagę, jest tłumacz medyczny. Kto może nim zostać i czym się właściwie zajmuje?

Tłumacz medyczny - kim jest i jak nim zostać?


Orteza na nadgarstek i kciuk - jak wybrać

Orteza nadgarstka (inaczej stabilizator nadgarstka) to jeden z najczęściej używanych elementów wyposażenia medycznego we współczesnym świecie.

Orteza na nadgarstek i kciuk - jak wybrać


Pielęgniarki liczą na podwyżki

Samorząd, jak i związki zawodowe domagają się podwyższenia wskaźników wykorzystywanych do obliczania minimalnego wynagrodzenia dla pielęgniarek. Nie mają zamiaru akceptować propozycji, jaką przedstawił im resort zdrowia. Czy mogą wobec tego liczyć na realizację swoich żądań?

Pielęgniarki liczą na podwyżki


Dlaczego warto podjąć naukę w policealnej szkole medycznej?

Szkoły policealne przez pewien czas kojarzone były przede wszystkim jako awaryjne wyjście dla osób, które chciały kontynuować naukę, jednak nie dostały się na studia. Obecnie traktowane są one bardziej jako równoprawna alternatywa dla wyższych uczelni. Dlaczego warto zdecydować się na nie jeśli myślimy o pracy w branży medycznej?

Dlaczego warto podjąć naukę w policealnej szkole medycznej?


Gdy rezonans magnetyczny jest niezbędny

Czy w czasie konsultacji lekarskiej specjalista wspomniał o rezonansie magnetycznym. To obrazowe badanie zwykle zleca się w przypadku podejrzenia poważnej choroby. Kiedy trzeba wykonać rezonans magnetyczny i jak przebiega badanie?

Gdy rezonans magnetyczny jest niezbędny


Czy jesteś dobrym kandydatem do przeszczepu włosów w Turcji?

Jeśli rozważasz operację przeszczepu włosów w Turcji, możesz zastanawiać się, czy byłbyś dobrym kandydatem. W tym blogu omówimy sześć głównych czynników, które decydują o gotowości do zabiegu przeszczepu włosów.

Czy jesteś dobrym kandydatem do przeszczepu włosów w Turcji?


Tabletki na odchudzanie - co warto wiedzieć?

Wakacje tuż, tuż. Jako, że lato, kojarzy nam się ze spędzaniem czasu nad wodą, kąpielami, plażowaniem, a przede wszystkim z rozbieraniem się publicznie i pokazywaniem naszego ciała obcym ludziom, chcemy, aby się ono jak najlepiej prezentowało. Zatem, gdy tylko robi się wiosna, dni robią się dłuższe, a ciepło na dworze zachęca do biegania bierzemy się za pracę nad naszą sylwetką. W tym roku jako, że pandemia uniemożliwiła uczęszczanie na zajęcia fitness, siłownie zostały zamknięte, a baseny wyłączone z użytku, u większości osób stawanie na wagę było przygnębiające. Kilogramy wzrastały i wzrastały. A my mimo, że chcieliśmy coś z nimi zrobić, to miejsca które nam to umożliwiały były niedostępne. Zatem osoby, które chciały szybko schudnąć szukały sposobów na to. Jako, że media społecznościowe są naszą główną atrakcją na co dzień na wielu stronach promowane są tabletki na odchudzanie przez sławne osoby. Ale czy takie sposoby są lepszą alternatywą zwykłej diety i czy każdy może je bez problemu stosować? Jest to dość kontrowersyjne pytanie.
 

Tabletki na odchudzanie - co warto wiedzieć?


Do nauczycieli i dyrektorów szkół

Państwo polskie zaprzęgło Was do akcji szczepień dzieci szczepionką na Ċoviđ-➀➈. Akcja ta zdaniem wielu le­karzy polskich i zagranicznych, nie ma wiele wspólnego ze szczepieniami ochronnymi. Ma za to wszelkie cechy eksperymentu medycznego. W dodat­ku osoby poddawane szczepieniom nie mają wiedzy o tym, że biorą udział w eksperymencie medycznym.

Do nauczycieli i dyrektorów szkół


Dlaczego warto studiować biotechnologię?

Biotechnologia to interesujący i nowoczesny kierunek studiów, który otwiera przed nami wiele możliwości kariery. Nie każdy jednak wie, czym tak naprawdę zajmują się biotechnolodzy – dlatego też maturzyści dość rzadko decydują się na podjęcie studiów biotechnologicznych. A szkoda, bo biotechnologia nie tylko da nam ciekawy zawód, ale szybko może też zostać naszą prawdziwą pasją.

Dlaczego warto studiować biotechnologię?


Ukąszenia kleszczy potrafią być niebezpieczne. Jak się przed nimi chronić.

Kleszcze to jedne z najbardziej niebezpiecznych pasożytów zagrażających ludziom i zwierzętom. Są one często lekceważone co ma brzemiennie skutki w przypadku zachorowania na choroby od kleszczowe. Kleszcz jest stawonogiem zaliczanym do gromady pajęczaków.

 

Ukąszenia kleszczy potrafią być niebezpieczne. Jak się przed nimi chronić.


Synektik montuje pierwszy w Polsce system ZAP-X

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zakupił pierwszy w Polsce mikroakcelerator liniowy do radiochirurgii głowy, mózgu i szyi - ZAP-X. Niedawno został rozstrzygnięty przetarg. Kwota, która zostanie przeznaczona na zakup i montaż urządzenia, to 19,5 miliona zł. brutto.

Synektik montuje pierwszy w Polsce system ZAP-X


Szkolenie z mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa jest popularnym zabiegiem rewitalizującym skórę. Idealnie oddziaływuje na mikrokrążenie oraz pomaga pozbyć się zmarszczek mimicznych. Dodatkowo mezoterapia jest pomocna przy zmniejszonej gęstości skóry, opadających policzkach oraz szarej i odwodnionej cerze. Najczęściej stosowana jest u kobiet dojrzałych, ale z dobrodziejstw tego zabiegu korzystają również młodsze panie. Ze względu na dużą popularność tego zabiegu warto wprowadzić go do własnego gabinetu.

Szkolenie z mezoterapii igłowej


Wszywka alkoholowa cennik i podstawowe informacje

Wiele osób rozważa zastosowanie wszywki alkoholowej. Lekarze często zalecają takie rozwiązanie jako broń w walce z chorobą alkoholową. Jak działa esperal po spożyciu alkoholu? Jak wygląda zabieg jego wszycia i na jaki wydatek trzeba się przygotować? O tym poniżej.

Wszywka alkoholowa cennik i podstawowe informacje


Czy autoklawy są niezbędne w gabinecie medycyny estetycznej?

Autoklawy to urządzenia służące do przeprowadzania procesów sterylizacja w gabinetach kosmetycznych oraz lekarskich. Korzystają z nich specjaliści do spraw medycyny estetycznej oraz stomatolodzy czy chirurdzy. Aby były niezawodne, muszą być poprawnie używane i regularnie serwisowane. Musimy pamiętać, że mają one przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo i profesjonalizm naszym pacjentom i klientom.

Czy autoklawy są niezbędne w gabinecie medycyny estetycznej?


Okulista w Łodzi - jak wybrać?

Poradnia okulistyczna to miejsce na wizytę kontrolną, badanie dna oka, a także profesjonalne leczenie schorzeń takich jak zaćma, jaska czy zwyrodnienie plamki żółtej. Okulista dziecięcy, jak i ten pracujący z osobami dorosłymi może uchronić cię od poważnych komplikacji zdrowotnych. Trzeba jednak udać się do niego odpowiednio szybko, nie zwlekać z wizytą.

Okulista w Łodzi - jak wybrać?


Gdzie szukać fachowca, który wszyje esperal?

Na wszycie esperalu decyduje się coraz więcej osób i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nadużywanie alkoholu to bardzo powszechny problem w Polsce. Jednak nikt z nas nie jest w stanie przebrnąć samodzielnie przez zabieg, bo choć jest prosty, potrzeba umiejętności chirurgicznych. Dlatego koniecznie będzie znalezienie fachowca, który nam pomoże. Gdzie go jednak szukać? Gdzie rozejrzeć się za fachowcem od wszywek alkoholowych? Podpowiadamy!

Gdzie szukać fachowca, który wszyje esperal?


Toramide – opis i wskazania do stosowania leku

Preparat Toramide używany jest w leczeniu schorzeń układu krwionośnego i innych dolegliwości. Wykorzystywany jest przy nadciśnieniu tętniczym pierwotnym, zastoinowej niewydolności serca, również w obrzękach pochodzenia nerkowego, wątrobowego, obrzękach płuc.

Toramide – opis i wskazania do stosowania leku


Sposoby na koncentrację

Problemy z koncentracją

Kiedy masz problemy z koncentracją, może być trudno wiedzieć, jakie kroki podjąć dalej. Niektóre problemy można rozwiązać za jednym zamachem z niewielką pomocą przyjaciół: zmiana otoczenia, wymagające zajęcie, a może po prostu odpowiedni utwór muzyczny. Inne wymagają stałego zaangażowania w skupienie się na nawykach, które przynoszą korzyści na całe życie: praca nad nowym hobby, dołączenie do programu zajęć pozaszkolnych, czy nawet uprawianie jogi. W każdym razie, te wskazówki są warte sprawdzenia

Sposoby na koncentrację


Co zrobić, aby nie iść do szkoły?

Szkoła jest miejscem, które można zarówno uwielbiać jak i nienawidzić. Nie różni się ono pod wieloma względami od pracy, gdzie spędza się podobną ilość godzin, a ze względu na dojazdy również można utknąć w korkach. Nadmiar nauki, niechęć do tej placówki oświaty czy też do konkretnego przedmiotu może być powodem, dla którego pojawi się chęć opuszczenia jednego czy też kilku dni zajęć. Jak to zrobić według porady.org ?

Co zrobić, aby nie iść do szkoły?


Kierunki medyczne - czy to są elitarne kierunki?

Rekrutacja na studia jest momentem dość stresującym w życiu każdego maturzysty, w szczególności wtedy, kiedy wiadomym jest, że egzamin nie poszedł po naszej myśli i nie będzie się posiadało wystarczającej ilości punktów. Abiturienci w oczekiwaniu na wyniki maturalne wertują strony poszczególnych uczelni i gdybają „jak fajnie byłoby się tutaj dostać”. Wiadomym jest, że każdemu zależy na dostaniu się na wymarzony kierunek i realizowaniu się w danej dziedzinie. 

W tej dziedzinie, do której ciągnie serce. Jeśli razem z tym może iść korzyść pieniężna, radość będzie podwójna. Uczelniane progi na każdej uczelni w Polsce są inne- dlatego tworzy się ogólnopolskie listy rekrutacyjne- najpopularniejsze są wciąż dla kierunków prestiżowych, tj. medycyna i weterynaria, jednak w innych dziedzinach progi są równie wysokie i może to dotyczyć kierunków np. inżynierskich. Często zdarza się, że aby studiować poszczególny, upragniony kierunek należy wyprowadzić się daleko od domu rodzinnego, np. osoba ze Szczecina studiuje na rzeszowskim Uniwersytecie Medycznym i odwrotnie.

Kierunki medyczne - czy to są elitarne kierunki?


Robotyka w medycynie - wnioski NIK

Znaczna część poddanych kontroli podmiotów leczniczych nie wykorzystywała w całości możliwości zakupionej specjalistycznych urządzeń medycznych. Był –  wynik m. in. ograniczonego zakresu umów z NFZ, słabej organizacji udzielania świadczeń, niedoboru lekarzy, oraz wadliwości aparatury. Zdarzało się, iż zakupy sprzętu medycznego były źle zaplanowane, a bubliczne środki wydatkowane niegospodarnie. Do ukończenia kontroli leczenie przy użyciu najnowocześniejszej generacji systemów robotowych da Vinci nie zostało dołożone do listy świadczeń gwarantowanych. Kłopotem dla podmiotów leczniczych były duże koszty zabiegów wykonywanych przy użyciu tych systemów.  

Robotyka w medycynie - wnioski NIK


Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce na lata 2022-2027

Przyglądając się historii współczesnej chirurgii widać, jak radykalnie skraca się czas pomiędzy kluczowymi kamieniami milowymi. Robotyka chirurgiczna zaledwie w ciągu dekady stała się standardem dla wielu procedur i przyniosła początek fundamentalnej zmiany w chirurgii.

Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce na lata 2022-2027