Komputery

Tanie atramentówki HP do domu - używanie oryginalnych tuszów nie zawsze kosztowne

Tania drukarka to niekoniecznie takie urządzenie, które jest z najniższej półki cenowej. O miano taniej drukarki może ubiegać się natomiast drukarka tania w eksploatacji. To właśnie koszty zakupu tuszów determinują całkowity koszt drukowania za pomocą wybranego urządzenia.

Tanie atramentówki HP do domu - używanie oryginalnych tuszów nie zawsze kosztowne


Od czego zależy szybkość internetu?

Artykuł sponsorowany

Światłowód zwykle będzie szybszy niż internet mobilny. Prędkość transferu zależy jednak nie tylko od technologii dostępu do sieci, lecz także możliwości sprzętu, oferty operatora i innych czynników. Zobacz, co najbardziej wpływa na szybkość internetu.

Od czego zależy szybkość internetu?


Multimedialna strzelnica

Trening na multimedialnej strzelnicy to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, świetną rozrywkę oraz możliwość poprawienia swoich umiejętności strzeleckich zarówno przez amatorów, jak i zawodowców. Czym zatem różni się taka strzelnica od tradycyjnej ? Jak się na niej strzela ? Czy jest bezpieczna ? Odpowiedzi na te wszystkie pytania udzielamy w dalszej części artykułu oraz podajemy kilka przydatnych wskazówek, które sprawią, że wizyta na strzelnicy multimedialnej będzie doskonale spędzonym czasem.

Multimedialna strzelnica


Laptopy do szkoły i na studia

Laptop to nie tylko prosta droga do zabawy i rozrywki.

Laptopy do szkoły i na studia


Twój sprzęt Apple się zepsuł? Zobacz co zrobić

W przypadku większości urządzeń elektronicznych, w razie awarii oddajemy sprzęt do najbliższego serwisu, gdzie specjalista usuwa problem i oddaje nam sprawny telefon czy smartwatch. W przypadku urządzeń Apple zasady serwisowania są nieco inne i warto wiedzieć, gdzie szukać fachowej pomocy.

Twój sprzęt Apple się zepsuł? Zobacz co zrobić


Windows 10 do domu i do pracy - czy warto zdecydować się na ten system?

Windows 10 jest niewątpliwie systemem godnym uwagi, chociaż jak każdy inny ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwie jest przy tym rozpoznawalny, jak również i zalicza się do jednego z najpowszechniej wykorzystywanych systemów w obecnym świecie. Co jednak dokładnie sprawia, że warto jest korzystać z niego w domu czy w pracy? Na jakie atrybuty możemy liczyć i czemu mają one tak duże znaczenie? Dlaczego Windows 10 może być lepszy od swoich innych, darmowych lub płatnych odpowiedników?

Windows 10 do domu i do pracy - czy warto zdecydować się na ten system?


Usługi kolokacji serwerów – co musisz o nich wiedzieć?

Czym są usługi kolokacji serwerowni? Własna serwerownia czy kolokacja serwerwerów? Przeczytaj, a poznasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

  1. Co to jest kolokacja serwerów?
  2. Własna serwerownia czy usługi kolokacji serwerów?
  3. Kolokacja serwerów – na co zwrócić uwagę?

Usługi kolokacji serwerów – co musisz o nich wiedzieć?


JAK ZORGANIZOWAĆ DOMOWE STANOWISKO KOMPUTEROWE?

Każdy z nas posiada komputer w domu. Częściej są to laptopy, a rzadziej komputery stacjonarne. Czas spędzony przy komputerze często jest dłuższy niż 20-40 minut. Warto zadbać wtedy, aby nasz organizm nie męczył się siedząc skulonym i pochylonym nad ekranem laptopa. W tym artykule opiszę jak prawidłowo zorganizować takie stanowisko.

JAK ZORGANIZOWAĆ DOMOWE STANOWISKO KOMPUTEROWE?


Dlaczego warto zlecać druk dużym zakładom drukarskim?


Zakłady drukarskie to firmy, gdzie wielu z nas zamawia druk kalendarzy, wizytówki, teczki ofertowe czy segregatory reklamowe. Oprócz tego można wydrukować większe ilości książek, ulotek czy plakatów. Przez zakład drukarski przewija się codziennie wielu klientów. Jednym zależy na szybkości wydruku a inni wolą postawić na jakość i profesjonalizm.

Dlaczego warto zlecać druk dużym zakładom drukarskim?


Drukarnia cyfrowa dla każdego

Drukarnia A0 jest firmą z długą tradycją - na rynku są już przeszło 20 lat. Na ten moment, jest to jeden z najlepszych punktów druku, który możemy znaleźć w poznaniu. Lokalizacja drukarni mieści się przy ulicy Promienistej 123, na Poznańskim Grunwaldzie. Firma stale rozwija swój potencjał oraz poszerza swoją ofertę o coraz to lepsze nowinki techniczne. Jednakże, co dokładnie znajduje się w ofercie Drukarni?

 

Drukarnia cyfrowa dla każdego


Czy powinniśmy uczyć się programowania od najmłodszych lat?

System naszej edukacji jest wciąż bardzo niedoskonały. Nie jesteśmy uczeni samodzielnego myślenia. Może to czas na zmiany, dzięki którym rozwiniemy się jako społeczeństwo oraz poznamy tajniki opłacalnego zawodu?

Czy powinniśmy uczyć się programowania od najmłodszych lat?


Wyposaż swoją Malinkę w praktyczne dodatki

Jaki jest najciekawszy moduł do Raspberry Pi Zero? Kamera! Zwiększa ona funkcjonalność sprzętu i otwiera przed programistą całkowicie nowe możliwości.

Wyposaż swoją Malinkę w praktyczne dodatki


Klucz do mikrokomputera

Przedstawione na fotografii urządzenie jest specjalnym zestawem automatów realizujących podstawowe funkcje logiczne, przeznaczonym dla celów dydaktycznych. Zestaw został zaprojektowany i wykonany w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego przez doc. dr Lesława Szczerbą i autora artykułu zamieszczonego na sąsiedniej stronie. Za pomocą przedstawionego zestawu można budować różnorodne układy logiczne modelujące pracę podzespołów maszyn cyfrowych, sprawdzać definicje funkcji oraz podstawowe prawa logiki a nawet montować sieci logiczne zastępujące partnera w prostych grach liczbowych lub sterujące wybrane procesy. Dowolny układ logiczny buduje się przez składanie z elementarnych klocków-modułów i odpo­wiednie łączenie modułów w sieć logiczną.

Moduły, umieszczone na postumencie operacyjnym zesta­wu, połączone są w sieć logiczną modelującą pracę sumato­ra binarnego o dwóch pozycjach.

Wszystkich Czytelników, którzy chcieliby zbudować wybra­ny układ lub model minikomputera czy też wykorzystać w innym celu podane w artykule wiadomości, zapraszamy do wspólnych rozważań nad zasadami działania podstawo­wych elementów maszyny cyfrowej.

Klucz do mikrokomputera


Co wyróżnia mobilne drukarki rejestrujące?

Przenośna drukarka fiskalna to szczególny rodzaj urządzenia rejestrującego. Modele zaliczane do tej kategorii wyróżniają się oczywiście kompaktowymi gabarytami, co wpływa na łatwość ich przewożenia oraz komfort obsługi. Równocześnie jednak, mobilne drukarki oferują naprawdę zaawansowane rozwiązania techniczne. O jakie parametry i funkcje chodzi?

Co wyróżnia mobilne drukarki rejestrujące?