Języki

Wykrywanie języka online

Jak w prosty sposób sprawdzić z jakim językiem mamy do czynienia?

Ile języków jest na świecie? – jak myślicie?. Aktualnie zakłada się, że ludzie posługują się liczbą 7099 języków. To całkiem sporo.

Liczba ta stale się zmienia, ponieważ każdego dnia uczymy się więcej o językach świata. A poza tym same języki się zmieniają. Są żywe i dynamiczne, używane przez społeczności, których życie kształtuje nasz gwałtownie zmieniający się świat.

 

Wiele języków się rozwija, inne są zagrożone. Tymczasem tylko 23 języki stanowią ponad połowę światowej populacji.


Przy tak dużej liczbie języków nie jest zaskoczeniem, że czasami trudno jest określić, z jakim językiem mamy do czynienia. Zwłaszcza w przypadku języków, które są do siebie podobne.

W końcu, jak odróżnisz język czeski i słowacki, serbski i chorwacki?


Właśnie dlatego stworzyliśmy nasz mały, internetowy wykrywacz języka. Dzięki temu będziesz w stanie łatwo rozpoznać docelowe słowo i język, z którego pochodzi. Znajdziesz go tutaj: http://aztekium.pl/languages


Przede wszystkim musisz wpisać słowo w polu tekstowym. Wpisując większą liczbę tekstu, dostajesz dokładniejszą detekcję języka. Ponieważ pojedyncze słowa często występują w wielu językach. Następnie system wyświetli rzeczywistą listę języków, w których pojawiło się słowo i wyświetlając procentowo prawdopodobieństwo, w jakim jest to języku. Dzięki temu będziesz mógł łatwo rozpoznać, w jakim języku jest tekst, który obecnie analizujesz.

Wykrywanie języka online


Jak nauczyć dziecko języka angielskiego?

Znajomość języka angielskiego to obecnie podstawa. Język ten jest międzynarodowy i towarzyszy nam w każdej dziedzinie życia. Już nie chodzi tylko o pracę, staje się to niezbędne podczas zakupów czy nawet spotkań ze znajomymi. Bez względu na poziom zaawansowania naszego języka, każdy rodzic chce, żeby jego dziecko opanowało tę umiejętność do perfekcji. Brzmi to super, jednak jak do tego odpowiednio podejść. Na pewno z głową i bez paniki, wszystko jest do osiągnięcia.

Jak nauczyć dziecko języka angielskiego?


Szkoła językowa czy samodzielnie - jak uczyć się języka obecego?

Osoby decydujące się na naukę języka obcego mają w obecnych czasach wiele możliwości na rozwijanie swoich kompetencji językowych. Pierwszym dylematem jest wybór rodzaju nauki. W zależności od możliwości i preferencji można uczyć się samodzielnie w domu lub zdecydować się na kurs w szkole językowej.

Szkoła językowa czy samodzielnie - jak uczyć się języka obecego?


Tłumacz polsko-holenderski - jak znaleźć najlepszego specjalistę?

Holandia to obecnie bardzo częsty kierunek emigracyjny. Co więcej, jest to też kraj, który stanowi ważny element światowego świata biznesowego i gospodarki. Dlatego też zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie tłumaczeń z języka holenderskiego na polski i odwrotnie, stale rośnie. Sprawdźmy więc, jak znaleźć świetnego tłumacza, dla którego język niderlandzki nie ma tajemnic.

Tłumacz polsko-holenderski - jak znaleźć najlepszego specjalistę?


Czy opłaca się rozpocząć kurs niemieckiego?

Ile kosztuje kurs niemieckiego? Jak nie wydać zbyt dużo za kurs niemieckiego? Czy inwestycja w kurs nam się opłaci? Jak dużo więcej dostaniemy za znajomość tego języka? Próbujemy odpowiedzieć na to pytanie! Na początek podajemy przedziały cenowe jakich należy się spodziewać zapisując się na naukę niemieckiego w stolicy. Liczby pochodzą z kilku ośrodków szkoleniowych niemieckiego na terenie miasta.

 

Czy opłaca się rozpocząć kurs niemieckiego?


Nauka języka obcego w wakacje – dlaczego warto?

Wakacje to czas kojarzący się z dobrą pogodą, wolnością oraz relaksem na łonie natury. Jednak w trakcie letnich miesięcy można nie tylko odpoczywać, zwiedzać, poznawać nieznane dotąd miejsca, ale również uczyć się nowych rzeczy – na przykład języków obcych. Wystarczy odrobina motywacji i dobre nastawienie, a połączy się przyjemne z pożytecznym. Dlaczego warto właśnie w taki sposób zagospodarować dostępną w czasie wakacji większą ilość wolnego czasu? Sprawdź najważniejsze argumenty, które bez dwóch zdań Cię do tego przekonają!

Nauka języka obcego w wakacje – dlaczego warto?


Nauka języków obcych

Język obcy dla każdego - jak sprawnie pokonać barierę językową?

“Globalna wioska” - to termin ukuty w 1962 roku przez Herberta Marshalla, który stał się zapowiedzią wielonarodowej, współczesnej rzeczywistości. Duże możliwości podróżowania oraz wynalazek, jakim jest Internet, dały nam szansę komunikowania się z ludźmi z najbardziej odległych zakątków świata. Nauka języków obcych stała się więc bardzo ważnym aspektem, stanowiącym przepustkę do lepszego życia oraz właściwego zgłębiania kultury innych krajów. Korzyści przemawiających za ich znajomością jest doprawdy wiele, a jak tę umiejętność posiąść szybko i skutecznie?

Nauka języków obcych


Nauka angielskiego z native speakerem - dlaczego to świetny pomysł?

W języku angielskim można porozumieć się na całym świecie, dlatego też warto podszkolić swoje umiejętności językowe w taki sposób, aby móc swobodnie się porozumiewać. Najlepsze efekty nauki zapewnią ci rozmowy z native speakerem online - sprawdź, dlaczego tego rodzaju zajęcia językowe to najlepszy sposób na opanowanie języka obcego!

Nauka angielskiego z native speakerem - dlaczego to świetny pomysł?


Jak skutecznie nauczyć się angielskiego w domu?

Nauka języków obcych nie należy do najprostszych czynności ze względu na konieczną systematyczność w dążeniu do osiągnięcia określonego celu. Praktycznie każdy jest w stanie nauczyć się przynajmniej podstaw danego języka obcego, lecz wielu z nas rezygnuje z powodu lenistwa. Często nawet systematyczność nie pomoże w opanowaniu języka jeżeli nie mam chęci lub robimy to z przymusu np. lekcje języka angielskiego w szkole. Są też osoby, które pomimo braku styczności z językiem obcym lub posiadające podstawową wiedzę, chcą się go nauczyć i rozwijać swoje umiejętności bez ponoszenia większych kosztów na szkoły językowe czy też kursy. Dla takich osób istnieje wiele skutecznych sposobów na naukę języka angielskiego, które możemy wykorzystać w domu.

 

Jak skutecznie nauczyć się angielskiego w domu?


Co badania naukowe mówią o szybkiej nauce języka angielskiego?

Nauka języków obcych


Wszystko wydarza się coraz szybciej, świat wiruje coraz prędzej. Pomimo zapewnień hochsztaplerów od cudownych kursów nauki angielskiego w weekend, jeśli chodzi o szybką naukę języka angielskiego, odnosimy wrażenie że nasz mózg nie przeszedł jeszcze z ery analogowej do cyfrowej.
Czy znaczy to, że według dynamicznie rozwijającego się świata nauki, szybka nauka języka angielskiego nie jest w ogóle możliwa? Niekoniecznie! Poniżej pięć potwierdzonych naukowo sposobów na szybszą naukę!

Co badania naukowe mówią o szybkiej nauce języka angielskiego?


Angielski dla początkujących – jak zacząć samodzielną naukę języka?

Twoim marzeniem jest nauczenie się języka angielskiego, a jak na razie wciąż jesteś na początku swojej drogi? Twoje marzenie może spełnić się szybciej, niż myślisz. Poznaj metody samodzielnego uczenia się języka angielskiego, które są nie tylko skuteczne, ale i przynoszą sporo frajdy i satysfakcji.

Angielski dla początkujących – jak zacząć samodzielną naukę języka?


Od którego roku życia oswajać dziecko z językiem obcym?


Małe dzieci bardzo szybko uczą się nowych rzeczy. Ich rodzice chętnie wykorzystują tę umiejętność i już od najmłodszych lat oswajają maluchy, na przykład z nauką języków obcych.

Od którego roku życia oswajać dziecko z językiem obcym?


Kilka trików na obniżenie kosztów tłumaczeń

Wprowadzasz swoją firmę lub produkt na zagraniczny rynek? Szukasz rozwiązań, które pomogłyby ci obniżyć koszty tłumaczeń? Zastanawiasz się jak utrzymać wysoką jakość treści przy zachowaniu ściśle określonych założeń budżetowych. Męczy cię czy znajdziesz odpowiedniego specjalistę lub biuro tłumaczeń, które podoła zadaniu i wpasuje się w twoje możliwości finansowe. A co jeśli są dość proste i łatwe we wdrożeniu sposoby, które możesz wykorzystać z korzyścią dla twojej firmy?

Kilka trików na obniżenie kosztów tłumaczeń


Jak się nauczyć obcego języka?

Nauka języków nie jest rzeczą prostą. Są języki łatwiejsze i trudniejsze. Ale jest jedna cecha wspólna nauki wszystkich języków. To opanowanie słówek występujących w danym języku.
Aztekium.pl wychodzi naprzeciw temu zagadnieniu i stworzyło specjalny program ułatwiający naukę słów w różnych językach

Jak się nauczyć obcego języka?


Nauka angielskiego online - 5 powodów dla których warto tak się uczyć!

Zawsze uwielbiałam uczyć się języków i spędziłam życie na studiowaniu wielu z nich. Ale jest jeden język, który wyróżniał się dla mnie bardziej niż jakikolwiek inny: Angielski. Wiele osób nie wie, dlaczego powinni uczyć się angielskiego, ale prawda jest taka, że jest tak wiele korzyści z nauki języka angielskiego, że nie masz powodu, aby się go nie uczyć! Oto niektóre z tych powodów.

Nauka angielskiego online - 5 powodów dla których warto tak się uczyć!