Firma

Jak zareklamować firmę?

Otwierając swoją firmę, trzeba powiadomić potencjalnych klientów o swojej ofercie i zachęcić ich do skorzystania z naszych usług. Dobra reklama jest podstawą udanego biznesu. Oprócz, popularnego coraz bardziej, reklamowania swojej firmy w internecie, warto skorzystać z innych dostępnych opcji. Nie należy rezygnować z tradycyjnej formy reklamy. Nie dotyczy to jedynie nowych firm, nawet te które już długo istnieją na rynku, powinny zawsze dbać o swoją promocję, aby przyciągać nowych klientów. Przy pomocy grafika, stworzymy satysfakcjonujący nas projekt. Po opracowaniu grafiki reklamy, należy przenieść ją na odpowiednie produkty, w tym celu najlepiej udać się do dobrej drukarni.

Jak zareklamować firmę?


Jak powiększyć flotę samochodową w firmie?

Prowadzenie firmy transportowej albo jakiejkolwiek innej, w której niezbędne okazują się sprawne technicznie i komfortowe pojazdy, to nie lada wyzwanie. Konieczne jest przede wszystkim zadbanie o flotę samochodową oraz jej odpowiednie zarządzanie. Podstawową kwestią jest to, w jaki sposób zaopatrywać się w auta, które pomogą w realizacji codziennych zadań, a do tego nie narażą firmy na zbyt duże wydatki. Naszą odpowiedzią jest wynajem samochodów – opcja dla najbardziej wymagających przedsiębiorców, która cieszy się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem na całym świecie.

Jak powiększyć flotę samochodową w firmie?


O czym należy pamiętać decydując się na uruchomienie sklepu internetowego w UK?

Wielu osobom wydaje się że wystarczy wybrać sklep w tzw abonamencie który ma integrację z dziesiątkami/setkami hurtowni i biznes będzie kręcił się sam, niestety, pomyśl teraz - gdyby to było aż tak proste czy nie wydaje ci się że wszyscy dokoła ciebie mieliby takie sklepy i opływali by w nadmiar wolnej gotówki ?

O czym należy pamiętać decydując się na uruchomienie sklepu internetowego w UK?


Jak korzystać z telefonu świadomie w firmie

W dzisiejszym świecie praktycznie każdy użytkownik technologii jest uzależniony w mniejszym lub większym stopniu od telefonu, internetu, a w tym Social Mediów. Nie postrzega się tego jako problem społeczny, ponieważ nie robi to na nikim wrażenia. Dlaczego? Każdy jest uzależniony, zatem traktuje się to jako coś, co jest normalne i na stałe wpisane w naszą kulturę. Jeżeli byś w komunikacji miejskiej zobaczył, że dosłownie każda osoba jest wpatrzona w młotek trzymany w ręce, pali papierosa bądź pije małpkę pomyślałbyś, że coś jest nie tak.

Jak korzystać z telefonu świadomie w firmie


Program magazynowy – funkcje, obsługa, cena. Czy warto go kupić?

Twoja firma nie ma jeszcze programu do obsługi magazynu? Poznaj najważniejsze informacje o tego typu oprogramowaniu!

Program magazynowy – funkcje, obsługa, cena. Czy warto go kupić?


Jak powinna być skonstruowana umowa kupna sprzedaży rzeczy?

Jak powinna być skonstruowana umowa kupna sprzedaży rzeczy?

Umowa sprzedaży została uregulowana w Tytule XI Kodeksu Cywilnego i odnoszą się do niej przepisy art. 535 do 602 Kodeksu Cywilnego.

W artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, z jakich elementów powinna składać się każda umowa sprzedaży rzeczy. Zgodnie z kodeksem cywilnym rzeczami w rozumieniu kodeksu są tylko przedmioty materialne, czyli np. samochód czy motocykl.

Umowa kupna sprzedaży rzeczy powinna zawierać:

  • Dokładne oznaczenie stron umowy, czyli dane sprzedawcy i kupującego. Każdy podmiot prawa cywilnego może zawrzeć taką umowę.

  • Miejsce, gdzie umowa została zawarta.

  • Datę zawarcia umowy sprzedaży.

  • Cenę sprzedawanej rzeczy, będącej przedmiotem umowy sprzedaży.

  • Czytelne podpisy sprzedawcy oraz kupującego, najlepiej imiona i nazwiska, minimalnie nazwisko.

Ponadto, ponad obowiązkowe wskazane powyżej dane możemy dodać:

  • Dokładne oznaczenie przedmiotu umowy sprzedaży np. gdy sprzedajemy samochód, możemy podać markę, model, numer VIN, przebieg, kolor, pojemność silnika, datę produkcji, numer rejestracyjny.

Pamiętajmy więc, aby sporządzana przez nas umowa zawierała wszystkie powyżej wskazane elementy.

Umowa zobowiązuje sprzedawcę do wydania rzeczy oraz przeniesienia prawa własności rzeczy na nowego nabywcę. Jednym z najważniejszych elementów umowy kupna sprzedaży rzeczy jest oznaczenie ceny, za jaką dochodzi do jej zbycia.

Wyszczególnienie stanu rzeczy w umowie sprzedaży

Pamiętaj, że zawierając umowę kupna sprzedaży zobowiązujesz się do zagwarantowania właściwego stanu tej rzeczy. Mając na uwadze przepisy dotyczące rękojmi za wady, opisz dokładnie stan motocykla, co pozwoli Ci uniknąć ewentualnego pozwu od nabywcy rzeczy. Bardzo dobrą praktyką jest dodatkowe sporządzenie dokumentacji fotograficznej, która będzie przedstawiała stan sprzedawanego przedmiotu.

Rękojmie uregulowano w przepisach art. 556 do 576 Kodeksu Cywilnego. Zgodnie z art. 556 "Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną lub prawną (rękojmia)". Odpowiedzialność z tytułu rękojmi wygasają z upływem lat dwóch od wydania rzeczy kupującemu, a gdy chodzi o wady nieruchomości - przed upływem lat pięciu.

Zobacz przykładowe wzory umów sprzedaży rzeczy u naszego partnera:

Jak powinna być skonstruowana umowa kupna sprzedaży rzeczy?


Obsługa konferencji przez zewnętrzną firmę – 4 korzyści

Organizacja różnego rodzaju konferencji i szkoleń to jeden z elementów, który ma wpływ na budowanie pozytywnego wizerunku firmy, a także jej harmonijny rozwój. Jednak nie jest to zadanie łatwe, dlatego też coraz większa liczba przedsiębiorców korzysta z usług zewnętrznych specjalistów oferujących obsługę konferencji. Jakie korzyści daje tego rodzaju rozwiązanie? Oto 4 najważniejsze!

Obsługa konferencji przez zewnętrzną firmę – 4 korzyści


Zainwestuj w bezpieczeństwo danych w Twojej firmie!

Na czym polega digitalizacja dokumentów? Dlaczego warto zainteresować się skorzystaniem z usług profesjonalnej firmy, która zajmie się niszczeniem dokumentów? Oto kilka podpowiedzi, które powinny nakłonić Cię do kontaktu z przedstawicielem firmy świadczącej takie usługi.

Zainwestuj w bezpieczeństwo danych w Twojej firmie!


Call center – czym jest i jak wpływa na firmę?

Komunikacja z klientem to ważny element strategii marketingowej każdej firmy. To właśnie dzięki temu użytkownicy mogą rozwiać swoje wątpliwości oraz uzyskać informacje na temat danej oferty. Jednak jak skutecznie zapewnić komunikacje pomiędzy klientem a firmą? Sprawdzamy.

Call center – czym jest i jak wpływa na firmę?


Program księgowy dla małych i średnich firm - jaki wybrać?

Praca księgowych wielu osobom nadal kojarzy się z monotonnymi i żmudnymi obliczeniami, które zajmują pracownikom ogrom czasu, a często polegają na bardzo mechanicznych rachunkach, które trzeba jednak wykonać. Większość średnich, jak również coraz częściej małych przedsiębiorstw inwestuje natomiast w programy takie jak Rewizor GT, które usprawniają pracę księgowych i pozwalają im skupić się na bardziej kreatywnych zadaniach. 

 

 

 

 

Program księgowy dla małych i średnich firm - jaki wybrać?